Oc na raty a sprzedaż samochodu – Maximius – Odszkodowanie.

Bardzo często właściciele pojazdów decydują się na rozłożenie polisy oc na raty – ma to swoje plusy i minusy. Na pewno łatwiej jest zapłacić kilka mniejszy rat niż wykładać całą sumę od razu. Jednak płacąc za polisę w ratach zazwyczaj musimy zapłacić trochę wyższą składkę.

Również przy sprzedaży takiego pojazdu musimy zachować czujność i w ciągu 14 dni od zbycia samochodu powiadomić o tym fakcie naszego ubezpieczyciela. W przeciwnym razie może okazać się że nowemu właścicielowi zrobimy miłą niespodziankę, płacąc za niego raty do końca trwania zawartej przez nas umowy ubezpieczenia oc. Zgodnie z ustawą o obowiązkowych ubezpieczeniach  występuje w takim przypadku solidarna odpowiedzialność wraz z nowym posiadaczem pojazdu – oznacza to że T.U. może zwrócić się do nas właśnie o uregulowanie pozostałych rat. Problem może również pojawić się gdy nowy właściciel spowoduje wypadek, a my będziemy widnieć dalej jako prawowity właściciel. Możemy być wzywani do odpowiedzialności, ubezpieczalnia w związku z prowadzoną sprawą o odszkodowanie może wbić nas na listę jako sprawców do UFG i możemy stracić część zniżek. Aby to odkręcić będziemy musieli wówczas udowadniać, że sprzedaliśmy samochód wcześniej i przedkładać umowę kupna-sprzedaży oraz wnosić o wymazanie z listy.dokument-umowa-kredytu-hipotecznego_19-125564

Pamiętajmy więc że zgodnie z wprowadzonymi w 2011 roku przepisami ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach mamy obecnie tylko 14 dni( a nie jak było wcześniej 30 ) na powiadomienie ubezpieczyciela o zbyciu pojazdu.

Maximus odszkodowania

Przekaż dalej
FacebookTwitterGoogle PlusLinkedinPrintEmail

Dodaj komentarz